Łatwy chleb bez zagniatania – prosty chleb na drożdżach

Łatwy chleb bez zagniatania – prosty chleb na drożdżach

Chleb bez zagniatania to idealny sposób na przygotowanie pysznego, domowego pieczywa. Jest łatwy w przygotowaniu i nie wymaga użycia dużej ilości składników. Wystarczy mąka, drożdże, sól i cukier oraz odrobina wody. Chleb można upiec w formie bochenka lub bułki. Można go również posypać sezamem lub innymi dodatkami.

Chleb bez zagniatania jest lekki i puszysty, a jednocześnie ma delikatny smak. Jest idealny do kanapek lub do podawania z masłem i dżemem. Można go również uzupełnić o ulubione dodatki, takie jak suszone owoce, orzechy lub pestki.

Przepis na Łatwy chleb bez zagniatania – prosty chleb na drożdżach

Składniki:

  1. 500 g mąki pszennej
  2. 7 g suchych drożdży
  3. 1/2 łyżeczki soli
  4. 1 łyżeczka cukru
  5. 300 ml letniej wody

Do misy przesiać mąkę, dodać drożdże, sól i cukier. Wlać letnią wodę i wymieszać składniki na gładkie ciasto. Przykryć misę folią spożywczą i odstawić na godzinę do wyrośnięcia. Po tym czasie ciasto rozwałkować na grubość ok. 2 cm i uformować bochenek lub bułki. Piec w temperaturze 200°C przez ok. 25-30 minut.

Polecam!

Ten prosty chleb bez zagniatania to idealny sposób na przygotowanie pysznego, domowego pieczywa. Jest on lekki i puszysty, a jednocześnie ma delikatny smak. Moim zdaniem jest to doskonała propozycja dla osób, które nie mają dużo czasu na gotowanie, ale chcą się cieszyć smakiem domowego pieczywa.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz