Chaczapuri z adapsandam

Chaczapuri to tradycyjne gruzińskie danie, które składa się z cienkiego, lekko słodkiego ciasta i farszu. Chaczapuri z adapsandam jest wersją tego dania, która dodaje do niego smakowitego sera i orzechów. Ciasto jest delikatne i chrupiące, a farsz jest bogaty w smaku. To idealny pomysł na obiad lub przekąskę.

Chaczapuri z adapsandam jest łatwe do przygotowania i można je przygotować w kilka minut. Możesz również użyć gotowego ciasta lub mrożonego ciasta do przygotowania tego dania. Jest to doskonała opcja dla osób, które nie mają dużo czasu na gotowanie.

Chaczapuri z adapsandam jest idealnym połączeniem smaku i tekstury. Jest to świetny sposób na podanie sera i orzechów w formie smacznego dania. Możesz go podawać samodzielnie lub z dodatkiem sałatek lub innych dań.

Przepis na chaczapuri z adapsandam

Składniki:

  1. 1 szklanka mąki pszennej
  2. 1/4 szklanki oleju roślinnego
  3. 1/4 szklanki gorącej wody
  4. 1/2 szklanki startego sera adapsandam
  5. 1/4 szklanki posiekanych orzechów laskowych

Sposób przygotowania:

  1. Wymieszać mąkę, olej i gorącą wodę w misce.
  2. Uformować ciasto i rozwałkować je na grubość ok. 0,5 cm.
  3. Na środku ciasta umieścić ser adapsandam i posiekane orzechy.
  4. Zawinąć brzegi ciasta do środka tworząc kształt pieroga.

Polecam!

Chaczapuri z adapsandam to doskonałe połączenie smaku i tekstury. Jest to idealny sposób na podanie sera i orzechów w formie smacznego dania. Przygotuj je samodzielnie lub z dodatkiem sałatek lub innych dań – będzie pyszną przekąską lub obiadem!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz