Karczek pieczony z kapustą kiszoną

Karczek pieczony z kapustą kiszoną to jedno z najbardziej popularnych dań w Polsce. Jest to danie, które można przygotować na każdą okazję i jest idealne do podawania na rodzinnych spotkaniach. Karczek pieczony z kapustą kiszoną jest bardzo smaczny i łatwy w przygotowaniu. Przepis na ten pyszny posiłek jest prosty i szybki.

Karczek pieczony z kapustą kiszoną składa się z kilku prostych składników, a mianowicie: mięso, cebula, czosnek, ocet, sól i pieprz. Mięso należy umyć i osuszyć, a następnie doprawić solą i pieprzem. Następnie należy go umieścić w naczyniu żaroodpornym i dodać cebulę oraz czosnek. Całość należy polać octem i wstawić do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180 stopni Celsjusza na około 45 minut.

Przepis na karczek pieczony z kapustą kiszoną

Składniki:

  1. 1 kg mięsa (np. karczek)
  2. 1 cebula
  3. 3-4 ząbki czosnku
  4. 3 łyżki octu
  5. Sól i pieprz do smaku
  6. 200 g kapusty kiszonej

Mięso należy umyć i osuszyć, a następnie doprawić solą i pieprzem. Następnie należy umieścić je w naczyniu żaroodpornym i dodać cebulę oraz czosnek. Całość należy polać octem i wstawić do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180 stopni Celsjusza na około 45 minut. Na 10 minut przed końcem pieczenia dodajemy kapustę kiszoną. Gotowe danie podajemy gorące.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz