Zalewa octowa do śledzi

Zalewa octowa do śledzi to tradycyjne danie kuchni polskiej, które jest bardzo popularne wśród Polaków. Jest to danie złożone z śledzi marynowanych w occie i przyprawach. Zalewa octowa do śledzi jest często podawana na ciepło lub na zimno, a także może być dodatkiem do innych dań.

Jest to danie bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, a także niedrogie. Można je przygotować zarówno na obiad, jak i na kolację. Jest to idealne danie dla osób, które lubią smaki kwaśne i ostre.

Zalewa octowa do śledzi jest doskonałym sposobem na urozmaicenie codziennego menu. Jest to również doskonały pomysł na przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku.

Przepis na zalewa octowa do śledzi

Składniki:

  1. 1 kg śledzi
  2. 1 szklanka octu winnego
  3. 3-4 liście laurowe
  4. 3-4 ziarna ziela angielskiego
  5. 3-4 goździki
  6. 1 cebula
  7. sól i pieprz do smaku

Aby przygotować zalewę octową do śledzi, należy najpierw umyć i osuszyć śledzie. Następnie umieścić je w dużym garnku i zalać octem winnym oraz dodać pozostałe składniki – liście laurowe, ziele angielskie, goździki, cebulę oraz sól i pieprz do smaku. Całość doprowadzić do wrzenia i gotować ok. 10 minut.

Po upływie tego czasu odcedzić śledzie i pozostawić je w osobnym naczyniu. Zalewę odcedzoną od składników przelewa się do słoika i dodaje do niej ugotowane śledzie. Słoik powinien być szczelnie zamknięty i schowany w lodówce na kilka godzin lub całą noc.

Zalewa octowa do śledzi to prosty sposób na przygotowanie smacznego i aromatycznego dania. Jest ono idealne jako dodatek do kanapek lub sałatek, a także można je podawać samodzielnie jako główny posiłek.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz