Nalewka farmaceutów

Nalewka farmaceutów to tradycyjny alkoholowy napój, który powstał w XIX wieku. Jest to mocny i słodki likier, który zawiera w sobie wiele składników, takich jak: miód, cukier, przyprawy i owoce. Nalewka farmaceutów ma długą historię i była popularna wśród lekarzy i farmaceutów. Była używana jako lek na różne dolegliwości, a także jako środek uspokajający.

Nalewka farmaceutów ma bardzo charakterystyczny smak i aromat. Ma słodki smak z nutami owocowymi i przyprawowymi. Jest bardzo mocna i może mieć od 20 do 40 procent alkoholu. Może być spożywana na zimno lub na ciepło.

Nalewka farmaceutów jest idealna do podawania po obiedzie lub deserze. Może być też dodawana do herbaty lub kawy. Jest to doskonały sposób na rozgrzanie się w chłodne dni.

Przepis na nalewka farmaceutów

Składniki:

  1. 1 litr spirytusu
  2. 500 g cukru
  3. 250 g miodu
  4. 50 g suszonych owoców (np. rodzynek)
  5. 25 g przypraw (np. goździk, cynamon)

Do dużego słoja wlać spirytus, dodać cukier, miód oraz suszone owoce i przyprawy. Słoik szczelnie zamknąć i odstawić na 3 tygodnie w ciemne i chłodne miejsce. Co kilka dni delikatnie potrząsać słojem, aby składniki się połączyły. Po upłynięciu 3 tygodni nalewkę przecedzić przez sitko lub gazę i przelewać do butelek.

Polecamy!

Jeśli szukasz czegoś specjalnego do podania po obiedzie lub deserze albo po prostu chcesz się rozgrzać w chłodne dni – polecamy nalewkę farmaceutów! Ten tradycyjny alkoholowy napój ma bardzo charakterystyczny smak i aromat oraz jest łatwy do przygotowania.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz