Dekoracje świąteczne – Wielkanoc

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w roku, dlatego też warto odpowiednio je udekorować. Najpopularniejszymi dekoracjami są kurczaki i baranki wykonane z papieru lub filcu, kolorowe pisanki, gałązki bukszpanu i wiele innych. Można również ozdobić domy i ogrody pięknymi girlandami, kwiatami i światełkami. Wszystko to sprawia, że atmosfera staje się bardziej radosna i przyjemna.

Kolejnym ważnym elementem dekoracji są stroiki wielkanocne. Można je wykonać samodzielnie lub kupić gotowe. Stroiki składają się z różnych elementów: kolorowych jajek, baraneczków, kurczaków, a także bukszpanu i innych ozdobników. Takie stroiki można umieścić na stole lub na parapecie.

Ostatni element dekoracji to tradycyjne palmy wielkanocne. Palmy te są tworzone z gałązek bukszpanu lub sosny oraz ozdobione jajkami, barankami i innymi elementami. Palmy można postawić na stole lub umieścić na parapetach okien.

Przepis na ort wielkanocny z owocami

Składniki:

  1. 1 szklanka mąki pszennej
  2. 1/2 szklanki cukru
  3. 1/4 szklanki oleju
  4. 3 jaja
  5. 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
  6. 1/4 szklanki mleka
  7. 1/4 szklanki jogurtu naturalnego
  8. 1/4 szklanki rodzynek
  9. 1/4 szklanki suszonej morelli

Polecamy!

Jeśli chcesz uczcić Wielkanoc wyjątkowo smaczną potrawą, polecamy Ci nasze pyszne ciasto wielkanocne z owocami. Jest ono proste do przygotowania i idealnie nadaje się do podania gościom. Przygotujesz je z mieszaniny mąki pszennej, cukru, oleju, jajek, proszku do pieczenia, mleka, jogurtu naturalnego oraz rodzynek i suszonej morelli. Po upieczeniu tort możesz udekorować według swojego gustu np. bita śmietana i owocami sezonowymi.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz