Chaka to tradycyjne danie kuchni afrykańskiej, pochodzące z regionu Sahel. Jest to głównie potrawa zbożowa, składająca się z mąki i wody. Chaka jest podawana na ciepło lub na zimno, a jej smak może być słodki lub słony. Można ją przygotować na różne sposoby, dodając do niej warzywa, owoce, mięso lub ryby. Jest to bardzo popularne danie w Afryce Zachodniej i Środkowej.

Chaka jest często spożywana jako główne danie lub jako dodatek do innych dań. Można je podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Jest to idealne danie na każdą okazję – od rodzinnych spotkań po imprezy.

Przepis na Chaka

Składniki:

  1. 1 szklanka mąki pszennej
  2. 1/4 szklanki oleju roślinnego
  3. 1/2 szklanki wody
  4. Sól do smaku

W misce wymieszać mąkę, olej i wodę. Dodać sól do smaku i wymieszać do uzyskania gładkiego ciasta. Ciasto powinno być elastyczne i lekko wilgotne. Przełożyć ciasto na stolnicę i uformować wałek o grubości ok. 1 cm. Wałek powinien być równomiernie gruby i długi.

Następnie pokroić wałek na kawałki o długości ok. 2 cm i uformować małe kulki. Każdą kulkę delikatnie rozwałkować palcami, aby uzyskać placki o średnicy ok. 10 cm. Placki powinny być cienkie i elastyczne.

Na patelni rozgrzać olej roślinny i smażyć placki po obu stronach aż do uzyskania złotego koloru. Podawać chakę gorącą z ulubionym sosem lub dipem.

Polecamy!

Jeśli szukasz prostego przepisu na pyszną potrawę, polecamy Chaka! To tradycyjne afrykańskie danie jest proste w przygotowaniu i można je podawać na ciepło lub na zimno. Dodaj swoje ulubione składniki, aby urozmaicić smak tego pysznego dania!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz