Nalewka z pomarańczy i ziaren kawy

Nalewka z pomarańczy i ziaren kawy to oryginalny, aromatyczny i smaczny napój. Jest to idealna propozycja na letnie wieczory, gdy chcemy się odprężyć i cieszyć się smakiem. Nalewka jest bardzo prosta do przygotowania, a jej składniki są łatwo dostępne.

Pomarańcze dodają nalewce słodko-kwaśny smak, a ziarna kawy nadają jej delikatną nutę kawową. Napój jest lekki i orzeźwiający, a jego aromat rozchodzi się po całym domu.

Nalewka z pomarańczy i ziaren kawy to doskonała propozycja na letnie wieczory, gdy chcemy się odprężyć i delektować się smakiem.

Przepis na nalewka z pomarańczy i ziaren kawy

Składniki:

  1. 1/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
  2. 1/4 szklanki mocnego espresso lub innego mocnego naparu kawowego
  3. 1/4 szklanki cukru trzcinowego lub brązowego
  4. 1/4 szklanki spirytusu lub wódki
  5. 1 łyżeczka startej skórki z pomarańczy
  6. 3-4 łyżeczki mielonych ziaren kawy

Wykonanie: Wszystkie składniki umieść w słoiku lub butelce o pojemności 1 litra. Dokładnie wymieszaj, aby składniki dobrze się połączyły. Przykryj słoik lub butelkę folią spożywczą i odstaw na 24 godziny w chłodne miejsce. Po tym czasie nalewkę przelej przez sitko do butelek lub szklanek.

Polecam!

Jeśli szukasz oryginalnego napoju na letnie wieczory, polecam Ci nalewkę z pomarańczy i ziaren kawy. Jest to prosta do przygotowania propozycja, a jej smak jest nie do opisania – musisz spróbować!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz