Kisiel domowej roboty

Kisiel to jeden z najprostszych deserów, który można przygotować w domu. Jest to słodki, gęsty i lekko galaretowaty deser, który składa się z owoców lub warzyw i cukru. Kisiel jest bardzo popularny w Polsce i jest często podawany na świątecznych stołach. Kisiel może być przygotowany z różnych rodzajów owoców lub warzyw, a także z mieszanki kilku składników. Kisiel jest bardzo prosty do przygotowania i można go dostosować do swoich preferencji smakowych.

Kisiel domowej roboty jest idealnym deserem na letnie dni. Jest lekki, słodki i orzeźwiający. Możesz go przygotować z dowolnego rodzaju owoców lub warzyw, aby uzyskać wyjątkowy smak. Kisiel domowej roboty jest również doskonałym sposobem na wykorzystanie resztek owoców lub warzyw, które pozostały po innych posiłkach.

Przepis na kisiel domowej roboty

Składniki:

  1. 1/4 szklanki cukru
  2. 1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
  3. 3 szklanki wody
  4. 1/2 szklanki ulubionego owocu lub warzywa (np. truskawek, malin, jabłek lub marchewki)

Przygotuj naczynie żaroodporne i dodaj do niego cukier, mąkę ziemniaczaną i wodę. Wymieszaj składniki do uzyskania gładkiej masy. Dodaj ulubione owoce lub warzywa i delikatnie wymieszaj je z masą. Przykryj naczynie pokrywką i umieść je w piekarniku rozgrzanym do temperatury 350°F (180°C). Piecz przez około 30 minut lub do momentu aż masa stanie się gęsta i lekko galaretowata.

Polecamy!

Kisiel domowej roboty to doskonała propozycja na letni deser. Jego smak można dostosować do swoich preferencji smakowych poprzez dodanie ulubionego owocu lub warzywa. Przygotowanie tego deseru jest bardzo proste i szybkie, a efekt końcowy naprawdę wart swojej ceny!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz