Tradycyjne kluski śląskie

Kluski śląskie to tradycyjny, polski przysmak, który jest znany i lubiany na całym świecie. Kluski są bardzo proste w przygotowaniu i są idealnym daniem na każdą okazję. Są one zrobione z mąki pszennej, jajek, soli i wody. Można je podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Najczęściej podawane są z sosem grzybowym lub mięsnym.

Kluski śląskie są bardzo popularne w Polsce i słynne ze swojego smaku. Są one czasami nazywane „kluskami śląskimi” lub „kluskami”. Są one również czasami nazywane „kluskami ziemniaczanymi”, ponieważ są one czasami robione z dodatkiem startego surowego ziemniaka.

Kluski śląskie są bardzo uniwersalnym daniem, które można podawać na obiad lub kolację. Można je również podawać jako przekąskę lub deser. Są one idealne do podawania zarówno na ciepło, jak i na zimno. Można je również podawać z różnymi rodzajami sosów, takich jak sos grzybowy lub mięsny.

Przepis na tradycyjne kluski ślaskie

Składniki:

  1. 1 kg maki pszennej
  2. 3 jajka
  3. 1/4 łyżeczki soli
  4. około 1/2 litra wody

W misce wymieszać mąkę pszenną, jajka, sól i wodę. Uformować ciasto w kulki o średnicy około 2 cm. Gotować we wrzącej osolonej wodzie przez około 10 minut aż do momentu gdy kluski wypłyną na powierzchni.

Polecamy!

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnych polskich potraw, polecamy Ci Tradycyjne Kluski Śląskie! Przygotowanie tego dania jest bardzo proste i możesz je podawać na ciepło lub na zimno. Dodatkowo możesz je serwować ze swoimi ulubionymi sosami! Spróbuj już dziś!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz