Jak zrobić szynkowar

Szynkowar to prosty i wygodny sposób na przygotowanie mięsa. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie cieszyć się smakiem świeżego mięsa. Szynkowar pozwala na przygotowanie mięsa w domu bez konieczności odwiedzania sklepu spożywczego. Można go używać do przygotowywania szynki, boczku, schabu lub innych rodzajów mięsa.

Aby przygotować szynkowar, należy najpierw wybrać odpowiedni rodzaj mięsa. Następnie trzeba umyć i osuszyć szynkowar, aby usunąć wszelkie resztki tłuszczu i bakterii. Następnie należy umieścić mięso w szynkowarze i zamknąć go hermetycznie. Po tym należy umieścić szynkowar w lodówce na okres od kilku godzin do kilku dni, w zależności od rodzaju mięsa.

Przepis na szynkowar

Składniki:

  1. 1 kg świeżego mięsa (np. szynka, boczek lub schab)
  2. 1 łyżeczka soli
  3. 1 łyżeczka pieprzu
  4. 1/4 szklanki oleju
  5. 1/4 szklanki octu winnego
  6. 3-4 zielone papryczki chili
  7. 3-4 liście laurowe
  8. 3-4 ziarna czarnego pieprzu

Polecenia:

Aby przygotować szynkowar, należy najpierw umyć i osuszyć szynkowar. Następnie umieścić mięso w szynkowarze i doprawić je solą, pieprzem, olejem, octem winnym oraz dodatkami według uznania. Na koniec zamknij hermetycznie szynkowar i umieścić go w lodówce na okres od kilku godzin do kilku dni.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz