Groszek zielony na gęsto

Groszek zielony na gęsto to jedno z najbardziej popularnych dań w kuchni polskiej. Jest to danie, które można przygotować w bardzo prosty sposób i jest ono bardzo smaczne. Groszek zielony na gęsto składa się z groszku, cebuli, pomidorów, czosnku i przypraw. Można go podawać samodzielnie lub jako dodatek do mięs lub ryb. Jest to danie, które może być przygotowane w kilka minut i jest bardzo sycące.

Przepis na groszek zielony na gęsto

Składniki:

  1. 1 szklanka groszku zielonego
  2. 1 cebula
  3. 2 pomidory
  4. 3 ząbki czosnku
  5. Sól i pieprz do smaku

Przygotowanie: Najpierw należy umyć i osuszyć groszek. Następnie obrać cebulę i pokroić ją w kostkę. Pomidory również należy obrać i pokroić w kostkę. Czosnek należy drobno posiekać. Wszystkie składniki należy wrzucić do garnka, dodać odrobinę soli i pieprzu oraz trochę oleju. Całość należy gotować ok 10-15 minut aż warzywa będą miękkie.

Groszek zielony na gęsto to idealne danie dla każdego, kto lubi smaczne i proste potrawy. Jest to łatwe do przygotowania danie, które można podawać samodzielnie lub jako dodatek do mięs lub ryb. Dodatkowo jest ono bardzo sycące i pozwala uniknąć uczucia głodu na długi czas.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz