Marynata do świeżych śledzi

Marynata do świeżych śledzi to jedno z najbardziej popularnych dań w Polsce. Jest to danie, które można przygotować na różne okazje, od rodzinnych spotkań po imprezy. Marynata do świeżych śledzi jest bardzo prosta w przygotowaniu i składa się z kilku prostych składników. Przede wszystkim potrzebne są świeże śledzie, ocet, cukier i przyprawy. Można też dodać inne składniki, takie jak sok z cytryny lub oliwa z oliwek.

Marynata do świeżych śledzi jest bardzo smaczna i aromatyczna. Jest idealna na letnie dni, gdy chcemy się schłodzić i zjeść coś lekkiego. Można ją podawać samodzielnie lub z dodatkiem warzyw, takich jak pomidory, ogórki lub papryka.

Marynata do świeżych śledzi to doskonała propozycja na letnie dni. Jest prosta w przygotowaniu i bardzo smaczna. Polecam spróbować tego dania!

Przepis na marynata do świeżych śledzi

Składniki:

  1. 1 kg filetów ze śledzi
  2. 1/4 szklanki octu winnego
  3. 3-4 łyżki cukru
  4. 1/2 szklanki wody
  5. 1/4 szklanki oleju
  6. 1/4 szklanki soku z cytryny (opcjonalnie)
  7. Przyprawy według uznania (np. pieprz, czosnek, liście laurowe itd.)

Aby przygotować marynatę do świeżych śledzi, należy najpierw umyć filety ze śledzi i osuszyć je ręcznikiem papierowym. Następie należy wymieszać ocet winny, cukier, wodę oraz olej i doprawić całość według uznania. Jeśli chcesz dodać sok z cytryny, możesz go dodać teraz. Następie należy umieścić filety ze śledzi w marynarce i odstawić je na minimum godzinę w lodówce. Po tym czasie marynata powinna być gotowa do spożycia.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz