Lody kawowe to idealny deser dla wszystkich miłośników kawy. Są one łatwe do przygotowania i są doskonałym sposobem na ukojenie upalnego dnia. Lody kawowe są zrobione z mrożonej mieszanki mleka, cukru i ekstraktu z kawy. Można je również udekorować bitą śmietaną, czekoladą lub innymi ulubionymi dodatkami.

Lody kawowe są idealne dla osób, które chcą się odprężyć po ciężkim dniu. Mają one delikatny smak i słodki aromat, co sprawia, że są bardzo przyjemne w smaku. Dodatkowo, lody te są bogate w witaminy i minerały, co czyni je zdrowym deserem.

Przepis na lody kawowe

Składniki:

  1. 1/2 szklanki mleka
  2. 1/4 szklanki cukru
  3. 1/4 szklanki ekstraktu z kawy
  4. Dodatki według uznania (np. bita śmietana, czekolada itp.)

Aby przygotować lody kawowe, należy wymieszać mleko, cukier i ekstrakt z kawy w misce. Następnie należy umieścić mieszaninę w lodówce na około 2 godziny. Po tym czasie należy wlać ją do maszynki do lodów i pozostawić ją tam aż do uzyskania odpowiedniej gęstości. Na końcu można udekorować lody bita śmietaną, czekoladą lub innymi ulubionymi dodatkami.

Jeśli jesteś fanem kawy i szukasz pysznego deseru na upalny dzień, to lody kawowe będą idealnym rozwiązaniem! Przygotuj je samodzielnie lub skorzystaj z gotowego produktu – oba warianty bardzo smaczne!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz