Potrawy przy diecie wątrobowej

Dieta wątrobowa jest zalecana dla osób, które mają problemy z wątrobą. Jest to dieta ograniczająca spożycie tłuszczu i cholesterolu, a także bogata w błonnik i witaminy. Jedną z potraw, która może być stosowana w tego typu diecie jest sałatka z kurczaka i warzyw.

Sałatka ta składa się z piersi z kurczaka, marchewki, papryki, cebuli i szpinaku. Kurczak jest dobrze ugotowany i dodaje się go do miski z warzywami. Następnie dodaje się sos vinegrette lub jogurt naturalny. Sałatka jest lekka i smaczna, a jej składniki są bogate w witaminy i minerały.

Sałatka ta jest idealna dla osób na diecie wątrobowej, ponieważ nie zawiera dużo tłuszczu ani cholesterolu. Jest również bogata w błonnik i witaminy, co czyni ją doskonałym posiłkiem dla osób na tego typu diecie.

Przepis potrawę przy diecie wątrobowej

Składniki:

  1. 1 pierś z kurczaka
  2. 1 marchewka
  3. 1 papryka
  4. 1 cebula
  5. 1 garść szpinaku
  6. Sos vinegrette lub jogurt naturalny do smaku

Ugotuj pierś z kurczaka a następnie pokrój go na małe kawałki. Pokrój marchewkę, paprykę, cebulę oraz szpinak na małe kawałki i wrzuć je do miski. Dodaj pokrojonego kurczaka do miski i wymieszaj składniki. Na końcu dodaj sos vinegrette lub jogurt naturalny do smaku.

Jeśli chcesz przygotować potrawy przy diecie wątrobowej, polecam Ci sałatkę z kurczaka i warzyw. Jest to lekki posiłek o niskim poziomie tłuszczu i cholesterolu oraz bogaty w błonnik i witaminy. Przygotowanie tego dania jest proste – wystarczy ugotować pierś z kurczaka, pokroić warzywa oraz dodać sos vinegrette lub jogurt naturalny do smaku.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz