Barszcz czerwony z kapustą Beet and cabbage borscht

Barszcz czerwony z kapustą Beet and cabbage borscht to tradycyjny rosyjski barszcz, który jest często podawany na święta. Jest to głęboko aromatyczne i pikantne danie, które składa się z czerwonej kapusty, buraków, marchewki, selera i innych warzyw. Dodaje się do niego również mięso lub ryby, a także przyprawy, takie jak liście laurowe, ziele angielskie i czosnek. Barszcz czerwony z kapustą Beet and cabbage borscht jest idealnym daniem na chłodniejsze dni i można go podawać z grzankami lub chlebem.

Przepis na barszcz czerwony z kapustą beet and cabbage borscht

Składniki:

  1. 1 kg buraków
  2. 1 kg czerwonej kapusty
  3. 3 marchewki
  4. 1 seler
  5. 1/4 szklanki oleju roślinnego
  6. 1/4 szklanki octu winnego
  7. 2 litry wody
  8. Sól i pieprz do smaku
  9. Liście laurowe, ziele angielskie i czosnek do smaku (opcjonalnie)

Aby przygotować barszcz czerwony z kapustą Beet and cabbage borscht, należy najpierw umyć buraki i obrać je ze skórki. Następnie należy je pokroić w małe kostki. Kapustę należy posiekać w drobną kostkę. Marchewkę i seler należy obrać ze skórki i pokroić w małe plasterki.

Następnie należy na patelni rozgrzać olej roślinny i wrzucić do niego buraki oraz pozostałe warzywa. Smażyć je przez około 10 minut, aż warzywa staną się miękkie. Następnie dodać 2 litry wody oraz ocet winny. Doprawić solą i pieprzem oraz opcjonalnie liściem laurowym, zielem angielskim i czosnkiem. Gotować przez około 30 minut.

Polecam!

Barszcz czerwony z kapustą Beet and cabbage borscht to idealne danie na chłodniejsze dni. Jest ono głęboko aromatyczne i pikantne, a dodatek mięsa lub ryb sprawia, że staje się ono pełnowartościowym posiłkiem. Spróbujcie tego smacznego dania!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz