Salceson biały to tradycyjny wędliny z Polski, który jest przygotowany z mięsa wieprzowego i wołowego. Jest on marynowany w occie winnym, soli, pieprzu i innych przyprawach. Salceson biały jest często podawany na kanapkach lub jako dodatek do sałatek. Może być również spożywany samodzielnie.

Salceson biały ma delikatny smak i jest lekko słony. Jest to idealne danie dla osób, które nie lubią zbyt ostrych potraw. Jest to także doskonała opcja dla tych, którzy chcą urozmaicić swoje menu.

Salceson biały jest łatwy do przygotowania i można go przechowywać w lodówce przez kilka dni. Jest to idealne danie na imprezę lub spotkanie rodzinne.

Przepis na salceson biały

Składniki:

  1. 500 g mięsa mielonego (wołowego i wieprzowego)
  2. 1 cebula
  3. 3 łyżki octu winnego
  4. 1 łyżeczka soli
  5. 1/4 łyżeczki pieprzu
  6. 1/4 łyżeczki majeranku
  7. 1/4 łyżeczki czosnku granulowanego
  8. 1/4 łyżeczki suszonego oregano

W misce połącz mięso mielone, cebulę, ocet winny, sól, pieprz, majeranek, czosnek granulowany i oregano. Dobrze wymieszać składniki. Następnie formuj salceson biały w kształt wałka i umieścić go w folii spożywczej. Wstawić do lodówki na co najmniej 2 godziny.

„Salceson biały to doskonała opcja dla tych, którzy chcą urozmaicić swoje menu. Przygotowanie tego dania jest proste i szybkie – a smak jest naprawdę niesamowity!”

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz