Mazurek z masą grysikową

Mazurek z masą grysikową to pyszny deser, który jest idealny na każdą okazję. Jego smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Składa się z ciasta mazurka, które jest delikatne i chrupiące oraz z masą grysikową, która jest słodka i aksamitna. Ten deser może być podawany na ciepło lub na zimno, dzięki czemu można go przygotować wcześniej i cieszyć się nim w dowolnym momencie.

Mazurek z masą grysikową to połączenie tradycyjnego smaku mazurka z nutami słodkiego grysiku. To połączenie sprawia, że deser ten jest bardzo smaczny i uniwersalny. Można go podawać na różne okazje, od urodzin po spotkania rodzinne. Jego prostota sprawia, że jest on łatwy do przygotowania i doskonale smakuje każdemu.

Przepis na mazurka z masą grysikową

Składniki:

  1. 1 szklanka mielonych migdałów
  2. 3/4 szklanki cukru
  3. 1/2 szklanki mleka skondensowanego słodzonego
  4. 1/4 szklanki masła
  5. 1/4 szklanki miodu
  6. 1/4 szklanki mielonego cynamonu
  7. 1/4 szklanki mielonych orzechów laskowych
  8. 1/4 szklanki posiekanych rodzynek
  9. Ciasto mazurka (wedle uznania)

Przygotowanie:

Najpierw należy przygotować masę grysikową. W tym celu należy wymieszać migdały, cukier, mleko skondensowane, masło, miód, cynamon, orzechy laskowe i rodzynki. Masa powinna być dobrze wymieszana i lekko kleista. Następnie należy rozwałkować ciasto mazurka i wyciąć je na kształt prostokąta o grubości około 1 cm. Ciasto należy umieścić na blasze do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia. Na wierzchu ciasta należy rozsmarować masę grysikową i delikatnie docisnąć brzegi.

Polecamy!

Mazurek z masa grysikowa to pyszny deser idealny na każdą okazję. Jego smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny – po prostu trzeba go spróbować! Przygotuj go samodzielnie lub poproś o pomoc swoje bliskie – bardzo łatwo się go robi!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz