Bardzo łatwy chleb żytni na zakwasie nocny

Chleb żytni na zakwasie nocny to jeden z najprostszych i najsmaczniejszych rodzajów chleba, który można przygotować w domu. Jest to bardzo smaczny i zdrowy sposób na przygotowanie chleba bez użycia drożdży. Chleb ten jest lekki i ma delikatną teksturę, a jego smak jest wyjątkowo aromatyczny.

Chleb żytni na zakwasie nocny jest idealny do kanapek, tostów lub po prostu do podania z masłem. Można go również pokroić i posmarować dżemem lub powidłami, aby stworzyć słodkie przekąski. Jest to także doskonała opcja dla osób, które szukają naturalnego i zdrowego sposobu na przygotowanie chleba.

Przepis na bardzo łatwy chleb żytni na zakwasie nocny

Składniki:

  1. 1 szklanka mąki żytniej typu 2000
  2. 1/4 szklanki zakwasu nocnego
  3. 1/2 szklanki ciepłej wody
  4. 1/2 łyżeczki soli

Sposób przygotowania:

Wymieszać mąkę, zakwas i wodę w dużej misce. Dodać sól i dokładnie wymieszać składniki. Przykryć miskę folią spożywczą i odstawić na 12-18 godzin w temperaturze pokojowej. Po tym czasie ciasto powinno być gęste i lekko kwaśne.

Formować ciasto w kulę i umieścić je na blasze do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia. Przykryć ciasto wilgotną ściereczką i odstawić je na 1-2 godziny, aby podwoiło swoją objętość. Następnie posmarować je oliwą lub mlekiem i posypać makiem lub sezamem.

Polecamy!

Jeśli szukasz prostego sposobu na przygotowanie pysznego chleba bez użycia drożdży, to Bardzo łatwy chleb żytni na zakwasie nocny jest idealnym rozwiązaniem! Jest on lekki, aromatyczny i pełen wartości odżywczych – idealny do kanapek, tostów lub po prostu do podania z masłem.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz