Karkówka wędzona – marynata

Karkówka wędzona – marynata to jedno z najbardziej popularnych dań, które można przygotować na obiad. Jest to danie, które łączy smak mięsa z aromatyczną marynatą. Karkówka wędzona – marynata jest idealna do podania z ryżem lub ziemniakami. Może być także podana z sałatkami i surówkami.

Karkówka wędzona – marynata jest bardzo prosta w przygotowaniu. Mięso należy umyć i osuszyć, a następnie skropić sokiem z cytryny i posypać przyprawami według uznania. Następnie mięso należy umieścić w naczyniu żaroodpornym i polać je marynatą. Po tym, jak mięso się zamarynuje, można je piec lub grillować.

Karkówka wędzona – marynata to doskonały sposób na przygotowanie pysznego obiadu dla całej rodziny. Przy odrobinie cierpliwości i staranności można uzyskać doskonały smak tego dania.

Przepis na karkówkę wędzoną – marynatę

Składniki:

  1. 1 kg karkówki
  2. 3 łyżki oleju
  3. 1/4 szklanki soku z cytryny
  4. 1 łyżeczka soli
  5. 1/2 łyżeczki czarnego pieprzu
  6. 1/4 łyżeczki papryki słodkiej
  7. 1/4 łyżeczki suszonego oregano

Najpierw umyj karkówkę i osusz ją ręcznikiem papierowym. Następnie skrop sokiem z cytryny i posyp przyprawami według uznania. Umieść mięso w naczyniu żaroodpornym i polej je olejem oraz marynatą. Piecz lub grilluj mięso do momentu aż będzie gotowe.

Polecamy!

Jeśli szukasz pomysłu na pyszny obiad dla całej rodziny, polecamy Karkówkę Wędzoną – Marynatę! To proste danie polega na skropieniu mięsa sokiem z cytryny i posypaniu go przyprawami według uznania, a następnie ucieszeniu go w naczyniu żaroodpornym i polaniu go olejem oraz marynatą. Piecz lub grilluj mięso do momentu aż będzie gotowe.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz