Szynka własnej roboty wędzona

Szynka własnej roboty wędzona to jedno z najbardziej popularnych dań, które można przygotować samodzielnie. Jest to danie, które może być przygotowane na różne sposoby i z różnymi dodatkami. Można je podawać na ciepło lub na zimno, a także jako główny składnik obiadu lub jako przekąska. Szynka własnej roboty wędzona jest bardzo smaczna i łatwa do przygotowania.

Aby uzyskać idealny smak szynki, należy odpowiednio ją przygotować. Najlepiej jest użyć świeżego mięsa, które następnie trzeba dobrze osolić i poprzyprawiać. Następnie mięso powinno być umieszczone w specjalnym pojemniku i wstawione do piekarnika lub do pieca chlebowego. Po upieczeniu szynka powinna być lekko wędzona, aby uzyskać charakterystyczny aromat.

Przepis na szynkę własnej roboty wędzoną

Składniki:

  1. 1 kg świeżego schabu
  2. 3 łyżki soli
  3. 1 łyżeczka czarnego pieprzu
  4. 1 łyżeczka suszonego tymianku
  5. 1/4 szklanki oleju roślinnego
  6. 1/4 szklanki octu jabłkowego
  7. 1/4 szklanki miodu
  8. 1/4 szklanki suszonego liścia laurowego

Mięso należy dobrze osolić i poprzyprawiać. Następnie umieścić je w pojemniku i wstawić do pieca lub pieca chlebowego. Piec przez około 2 godzin, a następnie lekko wędzić przez około 30 minut. Po upieczeniu szynka powinna być gotowa do podania.

Polecam!

Jeśli szukasz pomysłu na smaczną i prostą potrawę, polecam Ci szynkę własnej roboty wędzoną. To danie jest proste do przygotowania, a jednocześnie bardzo smaczne. Przygotujesz je z łatwo dostępnych składników i bardzo szybko się go przygotowuje. Spróbuj tego dania i ciesz się smakiem!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz