Szynka duszona z warzywami

Szynka duszona z warzywami to jedno z najbardziej popularnych dań w kuchni polskiej. Jest to smaczne i pożywne danie, które można przygotować w kilka chwil. Przygotowanie szynki duszonej z warzywami jest bardzo proste i szybkie. Można użyć dowolnych warzyw, aby urozmaicić smak potrawy. Dodatkowo, szynka duszona z warzywami jest łatwa do przechowywania i może być spożywana na ciepło lub na zimno.

Szynka duszona z warzywami jest idealnym rozwiązaniem na obiad lub kolację. Jest to również doskonała opcja na lunch do pracy lub szkoły. Dzięki swojej prostocie i uniwersalności, szynka duszona z warzywami może być podawana wszelkiego rodzaju gościom.

Przepis na szynkę duszoną z warzywami

Składniki:

  1. 1 kg szynki
  2. 3 cebule
  3. 3 marchewki
  4. 3 pietruszki
  5. 1/4 szklanki oleju
  6. 1/4 szklanki octu winnego
  7. 1 łyżeczka soli
  8. 1 łyżeczka pieprzu
  9. 2 liście laurowe

Jak przygotować Szynkę duszoną z warzywami?

Aby przygotować Szynkę duszoną z warzywami, należy najpierw pokroić szynkę w kostkę i wrzucić do dużego garnka. Następnie dodajemy posiekaną cebulę, marchewkę i pietruszkę oraz liście laurowe. Wszystko mieszamy i dodajemy olej, ocet winny, sól i pieprz. Całość gotujemy na małym ogniu przez ok. 30 minut, a następie odstawiamy do ostygnięcia.
Gotowe danie można podawać na ciepło lub na zimno. Szynka duszona z warzywami jest doskonałym rozwiązanie na obiad lub kolacje oraz idealnym lunch do pracy lub szkoły.

Polecamy! Szynka duszona z warzywami to smaczne i pożywne danie, które można przygotować w kilka chwil. Jest to idealne rozwiązanie na obiad lub kolacje oraz doskonałym lunch do pracy lub szkoły. Spróbuj tego smacznego i pożywnego dania już teraz!

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz